Šilti plokštuminiai pamatai

PLOKŠTINIAI PAMATAI

Plokštuminiai pamatai – tai monolitinė gelžbetonio plokštė, kuri perduoda pastato apkrovas gruntui. Plokštuminiai pamatai, montuojami ant polistireninio putplasčio plokščių, kurios izoliuoja gelžbetoninį pamatą nuo temperatūros svyravimų, bei drėgmės poveikio. Šis pamatų tipas – puikus pasirinkimas karkasinių ir mūrinių namų statyboje, kadangi plokštinis pamatas su šildomomis grindimis turi savybę kaupti šiluminę energiją. Plokštiniai pamatai labiausiai tinka šiltiems, moderniems namams atitinkantiems A  energetinės klasės naudingumą, namams. Plokštuminiai pamatai įrengiami, su mažesnėmis medžiagų ir darbų sąnaudomis pasiekdami, didesnė šiluminė varža, kadangi  plokštuminio pamato konstrukcija yra paprasta, ir lengvai sumontuojama. Plokštuminiai pamatai tinka ir sudėtingomis geologinėmis sąlygomis, kadangi namo apkrovas į gruntą perduoda visa plokštuma, kas sąlyginiai sumažina bendrą slėgį į gruntą, o ne koncentruotais ruožais kas vyksta tradiciniuose pamatuose.

GRĘŽTINIAI PAMATAI

Gręžtiniai pamatai, individualių namų statyboje plačiai  pradėti naudoti prieš 20 metų, pakeisdami tuo metu populiarius juostinius pamatus. Gręžtinių pamatų populiarumą lėmė tai kad, jie pasižymi mažesnėmis betono sąnaudomis nei juostiniai pamatai, ir  kai statomame name neplanuojamas rūsys. Kaip ir visiems pamatams taip pat ir gręžtiniams pamatams papildomai reikalinga apšiltinti bei hidroizoliuoti pamatą, apšiltinti ir  išbetonuoti grindis.

PAMATŲ ŠILTINIMAS

Pamatų šiltinimas yra svarbus statybinis darbas, kuris dažnai atliekamas renovuojamuose, ar naujai statomuose pastatuose. Dauguma pastatytų namų yra tuo metu, kai buvo palyginti pigūs energetiniai resursai. Tad dabar susirūpinus šiluminės energijos taupymu, ir šildant pastato sienas, nereiktų pamiršti ir pamatų. Pamatų šiltinimas, pačio pamato konstrukcijai duoda didelę nauda, kadangi pamatas neperšala ir nutraukia šalčio patekimą į pastatą, pašalinami šalčio tilteliai, membrana kuria uždengiami apšiltinti pamatai, apsaugo pamatą nuo spūdinio vandens prasiskverbimo, ir leidžia rasos taškui pasišalinti  korėta membrana.

KARKASINIAI NAMAI

 Karkasiniai, skydiniai mediniai namai yra tvirti, ekologiški, šilti  ir ilgaamžiai. Karkasinių namų privalumas, kad jie yra greitai pastatomi, besikeičiantys metų laikai ir oro sąlygos nenukels jūsų įkurtuvių kitam statybų sezonui. Karkasinių , skydinių namų statybos procesą mažai įtakoja oro sąlygos, kai palyginus mūrinius namus, dėl neigiamos temperatūros galima statyti tik 6-7 mėnesius, ir šlapiuosius darbus tenka atidėti kitiems metams. Karkasiniai namai patvarūs, ekologiški ir ilgaamžiai, greitai pastatomi namai.